שתלים

שתלים

שתל דנטלי הוא למעשה תחליף של השורש הטבעי של שן שהייתה באותו מיקום ולא ניתן היה להצילה. הוא מהווה תמיכה לכתרים או תותבות שיולבשו עליהם.
השתל, (בורג העשוי מניקל טיטניום) מוחדר לתוך העצם באופן כירורגי ו לא נראה חיצונית.

למידע נוסף ליחצו כאן

השתלות עצם  והרמת סינוס

השתלות עצם והרמת סינוס

במקרים בהם אין נפח מספק של עצם לצורך תמיכה בשתל, ניתן להוסיף ולעודד בניית עצם ע”י שימוש בתחליפי עצם מלאכותיים וממברנות המוחדרים לתוך חללים הנמצאים בלסת העליוונה הנקראים סינוסים.

למידע נוסף ליחצו כאן

תותבת ע

תותבת ע"ג שתלים

במקרים בהם אין עצם לתפוס בתוכה שתלים, ובכל זאת יש מוקדים מעטים של עצם בהם כן ניתן להשתמש – ניתן לשים מספר מועט של שתלים –(2-6) ולבנות עליהם תותבת נתמכת שתלים.

למידע נוסף ליחצו כאן

שיקום ואסתטיקה דנטלית

שיקום ואסתטיקה דנטלית

במקרים בהם מתעורר צורך אסתטי בעקבות בעיה כלשהי בגודל השיניים, צבען, שלמות הזגוגית, מרווחים בין השיניים ועוד.
ניתן לצפות את השיניים בציפויים חיצוניים. הוותיק שבהם הוא ציפוי החרסינה.

למידע נוסף ליחצו כאן

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים

שנים רבות של עישון שתיה של קפה או דיאטה הרוויה ב פגמנטים יכולהלגרום ל שיניים לשנות את צבען לכצבע כהה יותר,יש אפשרות להשתמש בחומר כימי המבוסס על מי חמצן, המונח בתוך סד אישי, הממוסס את הפגמנטים שבתוך השן וכך גורם לשיניים להראות לבנות יותר.

למידע נוסף ליחצו כאן

טיפולים משמרים

טיפולים משמרים

רפואת שיניים משמרת כוללת טיפול במחלת העששת הפעילה ושמירה על מצב יציב בפה לאורך זמן.
תחת הגדרה זו נכללים שחזורים מסוגים שונים, טיפולי שורש, איטומים, סילוק אבן ועקירות.

למידע נוסף ליחצו כאן

שיקום

שיקום

זהו תחום נרחב, העוסק בהחזרת התפקוד שאבד.תחת הגדרה זו נכללים: שיקום ברמת השן הבודדת : מבנה וכתר,שיקום מספר שיניים -ניתן לטפל בעזרת גשר.חסרים גדולים של שיניים יכולים להיות משוקמים ע”י תותבות נשלפות חלקיות/ מלאות /נתמכות שתלים.

למידע נוסף ליחצו כאן

טיפולי שורש

טיפולי שורש

מקרים בהם זיהום השן חודר עד לשכבה הפנימית ביותר, מוך השן (pulp), שזהו בהם העצב של השן ,נוצרת דלקת במוך השן. והתוצאה – נמק של הרקמה הרכה של השן בדר”כ זו דלקת המתבטאת בכאבים חזקים עד בלתי נסבלים. בטיפול שורש מבוצע ניקיון יסודי של תעלות השורש, סילוק שאריות רקמה רכה נמקית ולבסוף איטום התעלות בחומר פלסטי

למידע נוסף ליחצו כאן

עקירות

עקירות

שיניים שסובלות מהרס כותרתי נרחב שלא ניתן לשחזר/לשקם, שיניים שאבדו אחיזה בעצם בעקבות מחלת חניכיים / בעקבות חבלה מקומית, שיניים שהזדהמו בדרך שאינה ניתנת לריפוי שיניים שנסדקו או נשברו במיקום שאינו מאפשר את שיקומן, שיניים שבקעו חלקית או לא בקעו ומהוות הפרעה בחלל הפה.שיניים אבודות כאלה יש לעקור.

למידע נוסף ליחצו כאן

סד לילה  ושחיקת שיניים-ברוקסיזם

סד לילה ושחיקת שיניים-ברוקסיזם

שחיקת שיניים/ הידוק (grinding/ clenching) מתרחשת לרוב כתוצאה ממצבי מתח או חרדה, לאו דווקא במודע.
כאשר השחיקה מתבצעת (בד”כ בלילה )מופעל כוח מוגזם על מערכת הלעיסה הכוללת את השיניים, פרקי הלסת והשרירים.הטיפול המוצע הינו- סד לילה – מתקן קשיח אשר מולבש בד”כ על השיניים בלסת העליונה ומונע את שחיקת/הידוק השיניים .

למידע נוסף ליחצו כאן

צילום שיניים

צילום שיניים

מאפשרים איבחון של חורים בשיניים בעיות בשורשים ובעצם, מיקום מבנים אנטומיים כמו תעלות עצב סינסוסים ,כלי דם ,נפח העצם ומשמשים כלי אבחון יעיל בידי רופא השיניים.ישנם מספר סוגים שונים של צילומים הנעשים במרפאת השיניים ומחוצה לה-צילומי נשך , צילומים פריאפיקלים , צילום פנורמי , צילום סיטי.

למידע נוסף ליחצו כאן